KORONA DODATOK K 2%
"Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov je FO - zamestnanec povinný podať do konca druhého kalendárneho mesiaca po skončení obdobia pandémie. Ak vláda vyhlási skončenie pandémie v júli 2020, vyhlásenie spolu s potvrdením od zamestnávateľa je FO - zamestnanec povinný podať do 30. septembra.
Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie (ak ho ešte nepodali) majú lehotu na podanie daňového priznania predĺženú do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca po skončení pandémie. Ak vláda vyhlási skončenie pandémie v júli 2020, daňové priznanie je povinný podať do 31. augusta."